Prečo práve SKINNY? zobraziť viac
Darčekové poukazy
Špičková kvalita surovín Chceš predsa to najlepší
Potrebujete poradiť ? Napíšte nám online na Facebook
SKINNY.sk - Dostaň sa do formy s nami a maj úžasnú postavu - skinny.sk
Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
 

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Najčastejšie chyby pri raňajkách. Nechybuj aj ty!
09.01.2021

Najčastejšie chyby pri raňajkách. Nechybuj aj ty!

Ráno robí deň. To bezpochyby. To, ako naštartujeme naše predpoludnie, ako vstaneme, prichystáme sa, naraňajkujeme sa alebo nenaraňajkujeme – to všetko ovplyvní ďalší priebeh nášho dňa.

Ak patríte medzi raňajkových nadšencov, a hneď po prebudení už premýšľate, čím dobrým začnete svoj deň, máme pre vás niekoľko rád, ako na zdravé raňajky a úspešne tak naštartovať deň s elánom.

Na čo si dať pozor

1) Čítajte etikety. Nedajte hneď na prvé reklamy, ktoré na vás v televízii skáčuNie je všetko zlato, čo sa blyští, poznáte to. Väčšina cereálií je plná zbytočného cukru, i keď sa na ich obale pýši názov „fitnes“ alebo „zdravé“. V takých cereáliách môžeme s prehľadom nájsť až 30 g cukru na 100 g! A keď si k tomu doprajeme ešte marmeládu či sladený sirup, môžeme sa vyšplhať až k 50 g cukru len v raňajkách. A to je naozaj zbytočne veľa. Ako tomu predísť? Vyberajte si predovšetkým nesladené a celozrnné cereálie.

2) Nezabúdajte na bielkoviny. Väčšina z nás počas varenia a prípravy jedla zabúda na príjem bielkovín, obzvlášť ak ide o raňajky v podobe ovsených kaší či misky cereálií s mliekom. K takým jedlám často skôr pridávame marmelády, džemy, ovocie, oriešky… a bielkoviny – kde nič, tu nič. Skúste preto ovsené kaše či misky s cereáliami obohatiť o grécky jogurt, do kaše vmiešať vyšľahaný bielok (uvidíte, akú krémovejšiu a objemnú kašu dokáže urobiť) alebo vyskúšajte ochutený proteín, ktorý nielenže dodá jedlu potrebné bielkoviny, ale navyše celé jedlo aj príjemne sladko ochutí.

3) Nezabúdajte na vlákninu – v podobe ovocia a zeleniny. Niekomu, kto so zdravou stravou začína a nie je zvyknutý na pravidelnú konzumáciu ovocia a zeleniny, sa ľahko stane, že zabudne pridať na tanier kúsok šťavnatého farebného ovocia. Zelenina aj ovocie sú bohatými antioxidantmi plné minerálnych látok a vitamínov, ktoré potrebuje naše telo ako soľ. Stačí, keď si pri ovocí postrážite 1 – 2 kusy za deň a zeleniny zhruba pol kila.

4) Vymeňte sladké pečivo za celozrnné. Chcete si osladiť život, príjemne sa ráno naladiť, a tak mnohokrát siahate po sladkom výbornom (ešte teplom) croiassante alebo plnenej kapsičke s pudingom či marmeládou. Také raňajky vás však vôbec nezasýtia a nedodá všetko potrebné, čo by vyvážené raňajky mali. Dajte preto prednosť celozrnnému obloženému chlebu s kvalitnou šunkou a syrom, doplnené o zeleninu. A kúsok sladkého pečiva si nechajte ako malý dezert.

Vyskúšať môžete aj zdravšie verzie sladkého pečiva.

5) Urobte si na seba čas. Chápeme, že keď prídete po celom dni domov unavení, posledné, čo chcete, je, ísť sa postaviť k platni a začať si vyvárať na ďalší deň. Ale skúste tam tých 15 minút stráviť alebo si ráno vstať o chvíľočku skôr a pripraviť si plnohodnotné raňajky. Po ktorých nebudete mať skoro hlad, nebudú vás trápiť chute alebo tým, že ich vynecháte úplne, vás večer prepadne… PažravosťVšak vy to poznáte.

6) Jedzte v pokoji. Obetujte tých pár minút spánku pre vaše pokojné ráno. Nie je nič horšie, ako keď beháte po byte s jednou ponožkou, v ústach máte rožok a do toho vypravujete dieťa do školy. Taký štart dňa nikto z nás určite nechce. Vstaňte radšej o pár minút skôr, prichystajte sebe a rodine plnohodnotné raňajky plné vlákniny, bielkovín, komplexných sacharidov a zdravých tukov, v pokoji a bez zhonu sa najedzte.

Bielkoviny môžete čerpať z bielych gréckych jogurtov, kvalitnej šunky, mliečnych výrobkov vajec či primiešaného proteínového prášku do ovsenej misky. Komplexné sacharidy získate z ražného či celozrnného pečiva, ovsených vločiek či celozrnných cereálií a na zdravé tuky sú bohaté orieškové maslá, oriešky, semienka, žĺtky či avokádo.

7) Nezabúdajte ani na pitný režim. Naše telo je po celej noci dehydratované, a tak je dôležité dodať mu dostatok vody. Ako prvé je dôležité vypiť pohár čistej vody alebo vody s citrónovou šťavou. K jedlu si potom môžete pripraviť bylinný či ovocný čaj a kávu až potom, aby nedošlo k dehydratovaniu vášho organizmu.

 

 

Čomu je lepšia sa v raňajkách vyhnúť?

1) Tučné jogurty a dezerty, sladené mliečne výrobky, z dôvodu vysokého množstva jednoduchých cukrov a nezdravých tukov. Také jedlá majú navyše pridané konzervanty a aditíva, ktoré nášmu telu nič nedajú, a my budeme po nich mať len skoro hlad.
2) Sladké pečivo a pečivo z bielej múky.
3) Tučné paštéty, salámy, párky.
4) Marmelády, džemy s vysokým obsahom cukru.

Teraz už viete, ako najlepšie naštartovať svoj deň pomocou zdravých a vyvážených raňajok. Budeme veľmi radi, keď sa s nami podelíte o vaše najobľúbenejšie raňajkové kombinácie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
 

 

 

Naše produkty sú zamerané na ženy, aj mužov. Zákazníci si našli veľkú obľubu v našich produktoch vďaka špičkovému zloženiu surovín, ktoré dávajú zmysel a pomôžu vám na vašej ceste k vysnenej postave. Naším cieľom je, aby si každý z vás našiel čas a vlastnú cestu k svojmu osobnému úspechu.

   Telefon: +420 774 258 991

   E-mail: info@skinny.sk

                          

Produkty
 

Collagen

Spaľovače

Zdravie a regenerácia

Proteíny, ktoré chutia

Výhodné balenia

Kompletná ponuka

 

 

(c) 2022 SKINNY.cz s.r.o., VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ